Oční linky – recenze a druhy

Oční linky

Dnešní článek je o očních linkách, jaké druhy existují a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Zároveň u jednotlivých typů najdete mini recenzi produktů, které používám. Snad Vám to pomůže při rozhodování, jaké oční linky koupitJ

Druhy očních linek

Existuje několik forem očních linek:

  • Tekuté
  • Gelové
  • Fixa
  • Tužka

 Každý má trochu jiné vlastnosti. Na obrázku vidíte jednotlivé druhy pohromadě.

druhy linek

Oční linky v tužce

Tužka je asi nejběžnější forma linek na oči. Můžete se setkat s ořezávacími  nebo s vysouvacími. Vysouvací tužky se neořezávají, udržují svůj tvar samy. Linky v tužce můžou a nemusí být voděodolné. Můžete je použít i na vnitřní linku oka (tady už ty voděodolné opravdu doporučuji). Pokud děláte linky na horním víčku, můžete je i štětečkem trochu rozmazat do ztracena pro efekt kouřových očí nebo je použít jako podklad pod stíny.

Já používám spíše ořezávací a moje nejoblíbenější jsou Rimmel Scandal Eyes. Jsou voděodolné a dobře se s nimi pracuje, mají dobrou pigmentaci, jsou měkké a opravdu drží. Dokonce i na vnitřní lince oka vydrží poměrně dlouho. Dají se dobře rozmazávat, ale nesmíte je nechat zaschnout příliš dlouho. Potom už se rozmazávají hůře. Linka na horním víčku se neobtiskává a nerozpíjí, dlouho drží tvar.

DSC_5080-Edit DSC_5105

Cena: 89 Kč

Hodnocení produktu: 5 z 5

Koupila bych znovu: Ano

Oční linky ve fixe

Fixu jsem začala používat docela nedávno. Je to docela příjemný způsob aplikace a kombinuje v sobě tužku a tekuté linky. S linkami ve fixe dostanete ostřejší tvar linky než s tužkou. Snadno se aplikuje a ostrá špička fixy pomáhá s přesností. Tyto linky nelze rozmazávat ani používat do vnitřní linky očí, jsou tedy pouze na „rámování“. Na druhou stranu vypadají opravdu hezky a zasychají téměř okamžitě.

Já používám linky od značky L’Oreal – Super Liner Blackbuster. Linky jsou hezky pigmentované, rychle zasychají, neobtiskávají se na horní víčko, dobře se drží v ruce. Aplikace je jednoduchá, lépe se dělají ostré linie díky špičce fixy. Vydrží dlouho, nerozmazávají se.

DSC_5134-Edit-2 DSC_5109 DSC_5113

Cena: 195 Kč

Hodnocení produktu: 5 z 5

Koupila bych znovu: Ano

Gelové oční linky

Gelové linky jsou moje nejoblíbenější forma linek. Existuje několik značek, které gelové linky vyrábějí. V konzistenci gelu jsou rozdíly a to se potom projeví i v aplikaci a výdrži linek. Dobrá konzistence je podobná tužší pastě. Oční linky se nanáší štětečkem na linky, který je často součástí balení. Linky jsou voděodolné a rychle zasychají. Díky aplikaci štětcem umožňují přesné nanesení i ostré linie. Gelové linky se dají rozmazávat a můžou být použity i jako podklad pod stíny. Stejně jako tužky se vyrábějí v desítkách barevných variací, ty ale hledejte spíše i profesionální kosmetické značky jako například Inglot. V drogerii se často setkáte pouze s černou variantou. Linky můžete použít i do vnitřní linky oka. Na tuto část ani jiné linky nepoužívám, protože všechny se časem ztratí, jen gelové držíJ

Eyestudio Lasting Drama od Maybelline jsou velmi kvalitní gelové linky, které seženete v běžné drogerii. Součástí balení je i štěteček, se kterým můžete udělat jak tenké, tak tlustší linky. Rychle zasychají, neobtiskávají se a opravdu dlouho drží – což oceňuji hlavně u vnitřní linky oka. Se štětečkem se docela dobře pracuje, můžete ale použít jakýkoliv jiný. Linky mají dobrou pigmentaci, takže jsou opravdu černé. Štěteček nezapomínejte čistit po každém použití, nebo ztvrdne a nedá se s ním potom pracovat.

DSC_5134-Edit DSC_5098 DSC_5100

Cena: 199 Kč

Hodnocení produktu: 5 z 5

Koupila bych znovu: Ano

Naproti tomu oční gelové linky značky Make Up Academy (MUA) jsou podle mne ne úplně podařené. Konzistence je velmi jemná a když se nanáší na oči vidíte, že v některých místech jsou světlejší než jinde. Linky zasychají déle než maybelline, takže pozor na obtisky. Nemají ani dobrou pigmentaci, černá není úplně černá a špatně se mi s nimi pracuje.

mua DSC_5115 DSC_5117

Cena: 139 Kč

Hodnocení produktu: 3 z 5

Koupila bych znovu: Ne

Na obrázku níže vidíte srovnání s Maybelline. Na prvním obrázku je jeden tah štětcem a na druhém dva za sebou.

MAY vs MUA srovnani

Tekuté oční linky

Tato forma očních linek je pro mě nejméně příjemná na práci a často ji nevyužívám. Tekuté linky vypadají jako inkoust s aplikátorem téměř stejným jako má fixa – tedy se špičkou. Dělají krásné přesné linie, ale je třeba se naučit zacházet jak s konzistencí těchto linek, tak s aplikátorem. Chce to trochu cvik. Linky se nepoužívají do vnitřní linie oka a je potřeba chviličku počkat než úplně zaschnou. Nejsou voděodolné. Nejdou rozmazat, stejně jako linky ve fixu vytváří ostré linie.

Já jsem si ze zvědavosti koupila tekuté oční linky drogerie BIPA, řada LOOK. Linky mají dobrý aplikátor, který má špičatou hlavičku a dobře se s ním maluje. Nezasychají hned a je potřeba chvíli počkat než zaschnou úplně. Pigmentace také není úplně nejlepší, ale černé linky vytvoříte. Vyžadují stabilní ruku, chyby se špatně opravují. Nerozmazávají se, celkem drží.

DSC_5132-Edit DSC_5106 DSC_5107

Cena: 3 € (cca 80 Kč)

Hodnocení produktu: 3 z 5

Koupila bych znovu: Ne

Doufám, že článek Vám trochu pomohl v orientaci mezi očními linkami a třeba i poradil, která varianta pro Vás bude nejvýhodnější:)

Všechny fotografie jsou nafocené fotografem Janem Krahulcem, kterému děkuji za spolupráci.

 

4.3/5 - (11 votes)

0 comments

Napsat komentář