Recenze LUSH Colour Supplement Light Yellow

Colour supplement je řada dekorativní kosmetiky značky LUSH, která se dá použít jako makeup, nebo v kombinaci s pleťovým krémem jako tónovací krém.

Popis výrobce: „Světle žlutý je stále tentýž báječný podkladový krém, jen má světlounký odstín, který se hodí pro slonovinově bělostnou pleť. Jestliže vám příroda nadělila pleť, jakou mají porcelánové panenky, světle žlutý podkladový krém je pro vás přesně to pravé. Směs sójového oleje a oleje z rýžových otrub je lehoučká a na rozdíl od minerálních olejů nemá na pleť žádný nepříznivý vliv. Zamíchejte do svého oblíbeného hydratačního krému, chcete-li získat přirozený odstín, nebo naneste samostatně jako běžný podkladový krém. Dá se ale použít i jako korektor, abyste zakryli nějakou tu případnou neplechu.“

Lush Light Yellow
Zdroj: https://www.lushcz.cz/shop/product/product&product_id=639

Odstín Light Yellow podle mého názoru na úplně porcelánovou pleť není, ale mně odstín seděl docela dobře. Nanášela jsem ho pouze prsty v neředěné podobě. Nemá sice takovou krycí schopnost jako klasické makeupy, ale hezky sjednotí tón pleti. Pokud Vám tedy stačí lehký makeup, Light Yellow se určitě hodí pro každodenní nošení.

Recenze Lush
LUSH Light Yellow – foto Jan Krahulec

Výdrž je řekla bych průměrná, určitě nevydrží úplně celý den (později odpoledne už jsem musela znovu nanést hlavně na oblast T-zóny), ale odstín pleti zůstává víceméně sjednocený. Neslívá se do vrásek a dá se použít i na lehké překrytí kruhů pod očima.

Když jsem ho zkoušela i v kombinaci s běžným pleťovým krémem, stačí ho opravdu trochu a odstín pleti je opět sjednocený. S krémem má ale ještě nižší krycí schopnost než sám o sobě. Dá se takto ale použít jako tónovací krém.

Celkově mě Colour Supplement docela potěšil. Pleť je hezky sjednocená, nevysušuje ani není přehnaně mastný, lehce kryje a vydrží – řekla bych tak 8 hodin určitě. Dobře se roztírá a stačí na to pouze Vaše prsty. Navíc neobsahuje žádnou škodlivou chemii a naopak v něm najdete například nálev z okvětních lístků růže nebo olej z rýžových otrub.

Co se mi moc nelíbí je balení produktu. Do kelímku musíte sahat prsty, osobně mám raději například pumpičky, které produkt hezky dávkují, ale záleží na Vašich osobních preferencích. Určitě bych ho nepoužila jako klasický makeup pro výraznější líčení například na ples a jiné slavnostnější události, jak už jsem zmiňovala, spíše sjednocuje tón pleti, než že by zakryl nedokonalosti. K lehkému dennímu líčení do práce nebo do školy se ale určitě hodí a nezatěžuje pleť.

Obsah kelímku je 15 ml. Pokud jej budete používat denně, řekla bych, že Vám kelímek vydrží tak 2 měsíce. Pokud ho budete míchat s pleťovým krémem, určitě vydrží i půl roku.

  • Cena: 395 Kč / 15 ml
  • Kde koupit: Lush (Palladium)
  • Hodnocení: 4 z 5

Složení: nálev z čerstvých okvětních lístků růže (ROSA DAMASCENA FLOWER EXTRACT), sojový olej (GLYCINE SOJA OIL), olej z rýžových otrub (ORYZA SATIVA BRAN OIL), kyselina stearová (STEARIC ACID), mastek (TALC), glycerín (GLYCERINE), Triethanolamine (Triethanolamine), Cetearyl Alcohol (Cetearyl Alcohol), CI 77492 (Colour 77492), CI 77499 (Colour 77499), CI 77491 (Colour 77491), Methylparaben, Propylparaben (Propylparaben)

Za fotografie děkuji Janu Krahulcovi! www.jankrahulec.cz

5/5 - (1 vote)

0 comments

Napsat komentář